Cumpar lampa UV

Am observat ca postul meu a fost ignorat iar ce caut eu as dori sa gasesc cat mai repede.

Vreau sa achizitionez lampa pentru tratament insa nu vreau sa dau peste ceva de proasta calitate sau o “teapa” asadar ma poate ajuta cineva? De unde e cel mai bine sa cumpar lampa si cat costa ?

Multumesc anticipat

chiar nu mai este nimeni activ pe acest forum ?

Da un add la d_georgecatalin@yahoo.com pe mess si iti spun de unde am cumparat eu lampa…pe forum nu este permisa reclama cica…desi nu prea mai posteaza nimeni :stuck_out_tongue:

am dat de elmed, sieul postat de un user numit ziper si am aflat ca lampa ar costa cam 400e. Mi se pare putin cam scump…

Ti am dat add

Multumesc anticipat

De acolo am luat-o si eu…cam asta era pretul si inainte…eu am dat cam 1500 lei

Eu mi-am cumparat lampa cu ceva mai mult (parca 500 EUR). de pe un site din Aistralia. Dar sunt sigur ca e originala, e model Dermalight 80, e made in GErmany si nu prea seamana cu ce vand cei de la Elmed.
Sfatul meu e sa ii intrebati pe cei de acolo daca lampa se foloseste si in vitiligo, apoi sa ii intrebati de frecventa luminii. Pt bronzare se foloseste frecventa de 311-312 nanometri, deci asta e frecventa pe care tr sa o aiba lampa nUVB.

A mea e d la elmed si seamana cu pozele de pe net ale lampii dermalight…acum nu poate fi nimeni sigur ca nu e o replica dar atata timp cat am rezultate cu ea nu cred ca o sa imi fac griji daca e originala sau nu :stuck_out_tongue:

Importanta e frecventa, sa fie 311-312nM

Apropo!Am de dat o lampa Dermalight 80 nb UVB 311nm.

Salut!Completez enuntul de mai sus si va spun calampa dermalight 80nb UVB 311nm are in jur de 50h de folosinta, si costa 1200RON (una noua azi 1700RON).Pentru detalii tel:0742229536. Sanatate!

eu am vandut multe lampi uvb . pentru vitiligo se foloseste cu succes uvb311nm,ce inseamna pentru voi o lampa originala .este doar o sursa (droser , balast electroni sau electromagnetic )si o lampa .singura lampa pe care am gasit o eu si recomand este produsa de PHILIPS si sunt modelele pll ,tl,pls care au terminatia 01 ,originale ??? ce inseamna pt voi , eu am adus Lampa (tub) PHILIPS balast PHILIPS ceas digital precizie 0.1 secunde . In loc sa va vedeti interesul si sa gasiti lucruri bune si sa va informati despre ce vreti de la o lampa toti cumpara de la pomu laudat ORIGINALA si mai si cumparati de 9W . Care daca cititi nu are rezultate bune pentru maiini picioare ,spate (zone mari ). Eu am adus lampi si voi mai aduce dar numai cele de 2x36w de 10 ori mai puternice ca pietanutul laudat si 4x36w de 20 ori mai puternice , cu tuburi si drivere PHILIPS (lideri mondial in domeniu ) si temporizator digital cu afisaj 4 digiti . Un loc unde gassiti informati despre lampi si cum se folosesc ele este www.solarcsystems.com NU VAND PRODUSELE ACESTORA NU LE FAC RECLAMA DAR SUNT SERIOSI IN PREZENTARI SI ORIGINALI … daca dati ‘‘lampa uvb vitiligo’’ gasiti si in Romania

@ bratpetre
Aveti un avertisment pentru nerespectarea punctelor 6 si 7 din regulament
http://www.vitiligo.ro/forum/reguli-t2.html

@ all
Topicul se inchide aici. Cred ca userul care l-a deschis in 2009 si-a gasit o lampa UV pana acum.