lampa nuvb

Buna ziua!
Tocmai am primit aparatul dermalight 80 dar nu imi e f clar:se foloseste obligatoriu vitix gel sau da rezultate si asa?
Ce imi recomandati ?(specific faptul ca e vorba de o fetita de 12 ani)
Va multumesc si va doresc sanatate si rabdare !

Da rezultate si asa, dar e a mai bine cu Vitix gel, deci eu as folosi Vitix gel inainte de exounerea la nUVB>

nu stiu cat de bune sunt lampile astea de care vb voi ,eu acum nu mai fac tratament dar cand eram mica am facut raze ultraviolete si m-am ars destul de tare,si am renuntat si peste cativa ani mi-a fost afectata vederea,cu toate ca aveam ochelari de soare in timpul sedintelor,acum am astigmatism miopic deci voi purta toata viata ochelari…asa ca nu folositi la fata lampa de care ziceti voi

cand esti mica riscul de iradiere e si mai mare.
Da, si mie cred ca mi-a fost afectata vederea, nu mai vad asa bine mai ales cu ochiul stang, cred ca imi trebuie cam -0.75 la ochelari.

Am folosit si eu…minunata lampa! De 6 luni ma chinuiesc cu tenul fetei care a fost afectat grav… arsuri de toata frumusetea, iar acum este ft uscat! Nu stiu ce sa zic. Eu inca nu am petele foarte extinse si oricum as tine lampa tot ajunge sa radieze si pielea neafectata! Asa …ca…:-s Habar nu am ce sa fac!

poti incerca sa dai cu crema de protectie pe zonele neafectate…e mai dificil dar merge

Nu e chiar asa de rau, cred ca nu ai respectat tu timpul de expunere, si nu l-ai crescut progresiv.