Ce folositi pentru camuflarea petelor evidente?

Asadar ce anume folositi pentru camuflarea petelor evidente cum ar fi cele de pe fata?

nu am tenul nici prea inchis nici prea deschis asadar viticolor nu prea a mers bine pentru bine.
Mai folosesc un fond de ten(cremos nu pudra) insa as dori sa ii gasesc inlocuitor.

Voi ce folositi? Am inteles ca multi folosesc fond de ten max factor , este bun?

recomand max factor am folosit flawless perfection. in prezent folosesc un maybeline dream satin liquid care e la fel de bun.

mersi de raspuns

odata la cat timp te dai? eu de exemplu ce folosesc acum ma tine cam 12-14 ore dupa care incepe sa devina mai uleios tenul

pai de obicei ma dau cand am nevoie. Pe fata tine destul de mult deci ma dau daca ma spal pe fata sau in general numai dimineata.

am dat si eu comanda pentru max factor acuma sa vedem cat de bun este

deobicei imi lua cam mult sa acopar pata ca tot se facea diferenta dintre pata si restul tenului, sper ca acuma sa fie ceva mai ine

daca ar aparea dermablend si la noi…ala se pare ca tine mai mult

la asta te referi?
http://shopping.flu.ro/director/aoro-ro-parfumeria/produs/343810/Vichy+Dermablend+Make-up+No.35+30+ml.html

stiu ca aveau pe aoro dar nu sunt cele mai noi si nici nu au multe nuante

Pentru camuflarea petelor de pe maini cu ce va dati ?

shop.vitiligocover.com/
a folosit cineva? oare se poate comanda in romania?

Eu folosesc de vreo 2 ani Viticolor, am mai povestit aici pe forum despre asta.

Ma intereseaza si pe mine Vitiligo Cover, a folosit cineva de pe aici?

Preturile pentru transport in Romania sunt aici: shop.vitiligocover.com/buy-now/shipping/

Exemplu de calcul:

2 Buc. = $59.90
Shipping and handling = $16.95
Total = $76.85 USD

Mi se pare curioasa chestia asta de pe site: “There are no bronzers or dyes in this product. The DHA interacts with the Melanocytes that in turn produce melanin so the coloring is completely natural.” Oare chiar asa o fi?

pai daca ar fi asa atunci s-ar numi vitiligo cure…dar oricum merita incercat zic

mi-am comandat doua buc. revin cu un review dupa utilizare.

da azi imi comand si eu…merita din ce am citit. Sper sa functioneze ca in pozele/videoclipurile de pe site.

Sa ne tii la curent cu evolutia Poate pui poze inainte si dupa folosirea produsului.

a aparut un fond de ten spectaculos - dermablend de la vichy
" Dermablend este un fond de ten creat de cãtre dermatologul american N. Craigs Roberts pentru soția lui care suferea de vitiligo la nivelul feței. Acesta a dorit sã îi ofere un produs care sã îi uniformizez culoarea tenului şi sã acopere zonele depigmentate şi aşa s-a nãscut Dermablend"
am primit si eu o mostra , o sa va tin la curent despre cat de bun este.

A aparut si la noi in sfarsit? online nu expediau in romania si de asta intreb.

nu e asta de aici? webfarm.ro/cosmetice-femei/v … blend.html

da, acesta este. E foarte bun , cel mai bun din cate am folosit. Nu incarca tenul ,se foloseste putin, e fluid dar dens in acelasi timp, problema e ca sunt doar 4 nuante …la mine se potriveste cat de cat 25 …daca nu, trebuiesc combinate 2 culori. Nu stiu insa ce spf are.

merci pt. confirmare. mi-am luat si eu zilele trecute dermablend nuanta nude 25. l-am folosit doar de doua ori, dar nu m-a impresionat prea tare. poate pentru fete e mai ok pentru ca este ceva obisnuit sa vezi fond de ten, insa la un baiat mi se pare ca textura asta mata pe care o da fondul de ten, fie el si dermablend, nu prea da bine. parca e mai bun viticolor-ul. plus ca nu e water proof, iar pe maini, de exemplu, nu prea rezista mult. btw, in prospectul din cutie nu scrie nimic de vitiligo sau alte afectiuni ale pielii. parerea mea e ca mult marketing legat de acest produs. dar, repet, probabil pt fete e mai ok de utilizat si mai ales pe faţă.